Nagradni izlet za šestošolce bo 24. aprila. Spremljevalke bodo Polona Zidarević, Sanda Zupan in Mojca Kavčič. Izlet je za učence obvezen in brezplačen, organizirata in krijeta pa ga Hofer in Bralna značka.
Obiskali boste tudi kulturno ustanovo, Narodno galerijo, zato bodite primerno oblečeni. Za hrano in nekaj pijače bo poskrbljeno, dobili pa boste tudi darilno vrečko. Priporočamo manjši nahrbtnik, da boste vanj dali šolsko malico. Oblecite se vremenu primerno. Ker gre za dogodek v okviru šole, glede telefonov in obnašanja veljajo enaka pravila kot za dan dejavnosti.
Program izleta je:
8.30 odhod izpred šole;
9.30 prihod v Ljubljano na postajališče v bližini Narodne galerije
Od 10.00 do 11.00 ogled Ljubljane z ladjico (dve ladjici).
Ob 11.30 kosilo + sok v gostilni Druga violina.
Od 13.00 do 14.00 ogled Narodne Galerije, kjer vas bo pričakal Andrej Rozman Roza, ki bo vsako skupino vodil pol ure, medtem ko bo druga skupina imela vodenje po galeriji.
Ob 14.20 odhod iz Ljubljane