OTVORITEV RAZSTAVE XIV. TORKARJEVE LIKOVNE KOLONIJE

Torkarjeva likovna kolonija je potekala 11. maja 2023 na Koroški Beli. Že štirinajstič po vrsti jo je organizirala OŠ Koroška Bela Jesenice.

Torkarjeva likovna kolonija je Unescov nacionalni projekt na temo kulturna dediščina domačega kraja. Učenci različnih šol se družijo in likovno ustvarjajo v neposredni okolici naše šole. Za motiviko si udeleženci na predlog razpisane teme: »Barvitost pomladi« izberejo karkoli v povezavi s kulturno tematiko dediščine naših krajev.

Osnovna šola Koroška Bela Jesenice je v četrtek, 1. junija 2023, otvorila likovno razstavo XIV. TORKARJEVA LIKOVNA KOLONIJA – »Barvitost pomladi« kjer je potekala tudi  podelitev dveh Torkarjevih plaket ter priznanj za izbrana dela s strani strokovne komisije.

Vsa likovna dela, ki so razstavljena v razstavenm prostoru Jake Torkarja, v avli OŠ Koroška Bela, si lahko ogledate tudi na digitalni razstavi, ki je objavljena ne spletni strani OŠ Koroška Bela.

Na likovni koloniji je sodelovalo 15 osnovnih šol, in sicer:

OŠ Bistrica, Tržič; OŠ Cvetka Golarja, Škofja Loka; OŠ Franceta Prešerna Kranj; OŠ prof. dr. Josipa Plemlja Bled; OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora; OŠ Koroška Bela Jesenice; OŠ Križe; OŠ A. T. Linharta Radovljica; OŠ Poljane; OŠ Prežihovega Voranca Jesenice; OŠ Simona Jenka Kranj; OŠ Staneta Žagarja Lipnica; OŠ Tržič; OŠ Žirovnica in OŠ 16. decembra Mojstrana.