V soboto 13 .aprila je potekalo v telovadnici OŠ Drska v Novem mestu, Finalno tekmovanje v ritmični gimnastiki Pokal Pomladi 2019 (za osnovnošolske ekipe). V Finale se je uvrstilo 18 ekip osnovnih šol Slovenije, skupaj 109 tekmovalk (uvrščenih v finale). Tekmovale so v dveh starostnih kategorijah. Konkurenca je bila zelo močna.  Naše deklice so pokazale, da so odlične tekmovalke. Iskrene čestitke deklicam za trud in vztrajnost. V kategoriji mlajših učenk so deklice naše šole:  Dobravec Tia, Muminović Ines,  Pihler Gaia, Zalokar Zoja in Čop Nika osvojile 2. mesto:

V kategoriji starejših učenk pa so dekleta: Nušinović Hana, Potočnik Lara, Potočnik Manja in  Halilov Alena osvojile 1. mesto. Vse deklice so se odlično odrezale. Še enkrat iskrene čestitke za uspešne rezultate.