Včeraj smo se učenci naše šole udeležili medobčinskega parlamenta v Kranjski Gori. Razpravljali smo na temo šolskega sistema in medosebnih odnosov v šoli. Ugotovili smo, da je šolski sistem kar v redu zastavljen, vendar pa so po šolah precejšnje razlike glede izvajanja šolskih in obšolskih dejavnosti. Skupna ugotovitev glede medosebnih odnosov pa je bila, da devetošolci na vseh šolah opažamo, da so mlajši učenci čedalje bolj nespoštljivi do starejših učencev in nekateri tudi do učiteljev. Dobri odnosi so pomembni za vsako skupnost, zato vse spodbujamo k pozdravljanju, k uporabi besed prosim in hvala, da smo na hodnikih in stopniščih strpni, da se izogibamo uporabi grdih besed tudi v prostem času in da ponovno opozorimo, da so telefoni prepovedani.