V letošnjem šolskem letu smo postali šola, ki je vključena v biosferno  območje Julijskih alp. Prav je, da se zavedamo, da s svojim ravnanjem pomembno vplivamo na okolje, v katerem živimo.

1. decembra praznujemo SVETOVNI DAN TAL Letošnji slogan svetovnega dneva tal je Aktivno pristopi k preprečevanju onesnaževanja tal Be the solution to soil pollution. Organizacija združenih narodov – FAO  želi pozornost svetovne javnosti osredotočiti na problem onesnaževanja tal, s tem, da v tem okviru nagovarja svetovno prebivalstvo z naslednjimi vprašanji oziroma dejstvi:
  •  Ali veste, da 1/3, na globalnem nivoju proizvedene plastike, konča v tleh in jih s tem onesnaži?
  • Ali veste, da je 33 % tal na Zemlji že degradiranih?

Onesnaženost tal je globalni problem, posledice že čutimo v onesnaženi hrani, vodi, ki jo pijemo in zraku, ki ga dihamo.

Na Ministrstvu za okolje in prostor so v sodelovanju s Kmetijskim inštitutom Slovenije za namen ozaveščanja o problemu onesnaževanja tal pripravili dvostranski plakat (v prilogi) z naslovom Onesnaženost tal – skrita nevarnost; Prispevajmo k čistejšim tlom.

Plakat si lahko ogledate na oglasni deski.