Danes je mednarodni dan prostovoljstva. Prostovoljci danes obeležujejo svoj dan. Razglasila ga je Organizacija združenih narodov 17. decembra 1985. Od takrat se vlade, Združeni narodi in civilnodružbene organizacije iz vsega sveta pridružujejo priznavanju 5. decembra, mednarodnega dneva prostovoljstva. Predvsem mlade se spodbuja k prostovoljstvu pod geslom »Bodi prostovoljec spreminjaj svet«. Današnji svet terja solidarnost, ki je pomembna za preživetje človeštva. Tudi na naši šoli od leta 2006 deluje krožek prostovoljnega dela. Letos imamo na šoli 4 skupine prostovoljcev. Prostovoljci naše šole prostovoljno delo opravljajo v vrtcu, podaljšanem bivanju.
Naši prostovoljci so zapisali, da so se v prostovoljno delo vključili:
– ker mi je všeč, da pomagam drugim, ker smo vsi enaki in si zaslužimo enakovredne stvari,
– ker rada pomagam ljudem,
– da bi osrečil in pomagal tistim, ki nekaj ne morejo, ker mi je dobro, da osrečujem druge in se ob tem dobro počutim

Čestitke vsem prostovoljcem in prostovolljkam in naj bo današnji dan priložnost, da vsak od nas naredi, kaj lepega za drugega.

Dostopnost