Fotografska dejavnost na OŠ Koroška Bela ima dolgoletno in zelo uspešno tradicijo. Mnoga leta je fotografski krožek vodil Andrej Malenšek. Takrat smo črno-bele fotografije razvijali v temnici. Gospod Malenšek je bil poznan po svojih idejah in inovativnosti. Tako je leta 1990 na OŠ Koroška Bela organiziral prvo fotografsko razstavo »Pokrajina za mlade«. Na tej razstavi sodelujejo mladi fotografi iz cele Slovenije. Razdeljeni so v dve starostni skupini. Prva skupina je do 16 let, druga pa od 16 do 19 let. Leta 1996 sem popolno organizacijo razstave prevzel od gospoda Malenška. Nekaj let smo imeli razstavo istočasno s Torkarjevo likovno kolonijo in smo imeli dvojno tematiko razstave. Tako so se mladi fotografi še bolje spoznali s Koroško Belo in njenimi prebivalci.
Letošnje leto smo s sodelovanjem Fotografskega društva Jesenice pripravili že 14. bienalno razstavo Pokrajina za mlade fotografe. Na razstavi je sodelovalo 39 avtorjev iz cele Slovenije. Žal, je razstavljenih le 38 prečudovitih fotografij. Če bi bila razstava samo digitalna, bi sigurno razstavili več fotografij, vendar pa jih ne bi bilo možno občudovati v avli naše šole. Razstava je za vse na ogled v času delovanja šole, do 23. decembra 2018.

Več si poglejte v fotogaleriji

zapisal: Sandi Novak – mentor Foto krožka OŠ Koroška Bela in vodja pri organizaciji razstave