PROJEKT MLADI IN ŽIVLJENJE V ALPAH

S šolskim letom se zaključuje tudi projekt Mladi in življenje v Alpah, ki ga sofinancira Občina Jesenice in Ministrstvo za naravne vire in prostor. Vanj so bili vključeni učenci izbirnega predmeta turistična vzgoja. Projekt je potekal preko Ragorja, v njem pa je sodelovalo 15 učencev.

Osrednja tema naših srečanj je bila Alpska konvencija. Januarja je učence obiskala Živa Novljan iz Alpske konvencije v Innsbrucku in jim predstavila težave, s katreimi se ukvarjajo. Iz pridobljenih informacij so učenci pri pouku narisali stripe, iz katerih je kasneje nastala tudi tiskana verzija, ki jo najdete na TIC Jesenice, Občini Jesenice in na Razvojni agenciji Zgornje Gorenjske.

Internetno verzijo si lahko preberete tudi na tej povezavi.

Proti koncu leta smo skupaj s Studio Slog posneli še krajše poučne videe.

Ogledate si jih lahko na platfomi Tiktok.

Rezultate projekta smo predstavili tudi 22.5.2024 na Paradi učenja 2024 na Jesenicah. #PU2024 #TVU2024