BIEGEL, Paul: MALI KAPITAN

Postavitev: pionirji

Mali kapitan je živel vrh sipine.
Ne v hiši, ne v kolibi, ampak v barki.
Divja nevihta, ki je razbesnela valove, da so se vzpeli visoko kot stolpnice, je barko frcnila iz morja naravnost na greben sipine.
Tam se je vkopala v pesek in obležala. Nihče ni vedel, kdo je plul z njo.
Iz kajute je prišel samo deček, fantič z veliko kapo na glavi.

Mali kapitan se s prijatelji Marinko, Olijem in Poldijem odloči barko popraviti. Krstijo jo za Nepotopljivo in kmalu odrinejo na prvo razburljivo dogodivščino na otok Veličine in veličastja. Njihov izlet se hitro razvije v neustrašno reševalno akcijo izgubljenih mornarjev in živali na nenavadnih otokih, polnih skrivnosti.

LAGERCRANTZ, Rose: VSAKA SREČA JE BOLJŠA KOT NOBENA

Postavitev: cicibani

Pomlad je in Dani gre v Rim na očkovo poroko. Veseli se poroke, skrbi pa jo, ker prijateljice Elle Fride ni smela povabiti. Očka je rekel ne. Le kaj si bo Ella Frida mislila, ko bo izvedela, da ni bila povabljena na poroko očka svoje najboljše prijateljice? To je zadnja knjiga o Dani In Elli Fridi. Razdalja med njima je vedno večja. Skoraj nikoli se ne srečata. Bo njuno prijateljstvo preživelo?

Zgodbe o Dani govorijo o prijateljstvu in odraščanju in ljubeči družini. Tudi o ovirah, ki jih skupnih moči in dobre volje premagujemo. O sreči, ki jo je treba najti in negovati. Vsaka sreča je

ČRV-Sužnik, Mateja: SREČNA ŽABA

Postavitev: cicibani

Srečna žaba je zgodba o žabici, ki jo tako razveseli lep, sončen dan, da vriska in skače in nič ne pazi nase.
Ko pade, na ves glas joka od bolečin in želje po pomoči.
Njen jok pa privabi najmanj pričakovana bitja.

Srečna žaba je zabavna pravljica o radostih, pogumu in prijateljstvu, pa tudi o bolečinah in samoti.

RIPHAGEN, Loes: KOKO ZNA!

Postavitev: cicbani

Danes je velik dan. Vsi ptičji mladiči bodo prvič poleteli. Koko pa si ne upa.
Kaj če pade? Ali če jo zgrabi mačka?
Če pa ji uspe, bi se lahko s prijatelji podila po nebu!

Slikanica o odraščanju, samostojnosti, strahovih, pogumu in neštetih možnosti.

DUŠA, Ana: KOT HIŠA VELIKA ŽABA

Postavitev: cicibani

Nekega sončnega jutra se je žabica odločila: šla bo na izlet in si ogledala mesto.
Vest se je širila kot veter in dosegla mesto: k njim prihaja velika, grozna žaba. Ljudje so zavihali rokave, kuhali, krasili mesto in čakali in čakali.

Duhovita zgodba o mali žabi in njenem lepem dnevu. Pa o velikih novicah in velikanskih pričakovanjih.

COOL, Anemarie: Z MAJHNIMI KORAKI DO VELIKH SPREMEMB

Postavitev: 57 ekologija

Naj ti najini JUNAŠKI prijatelji pokažejo, kako lahko z MAJHNIMI KORAKI skupaj zaščitimo Zemljo, sebe in drug drugega!

Kajti VELIKO ljudi lahko z majhnimi ukrepi doseže VEČ, kot če bi vse to moral storiti en človek.

Knjiga je nastala po navdihu Ciljev trajnostnega razvoja Organizacije združenih narodov.

Za vse majhne junake, ki si prizadevajo spremeniti svet.

LAMBERT, Jonathan: KJE SO ZVEZDE?

Postavitev: velike tiskane črke

Miška je prvič ostala pokonci pozno v noč, da bi videla zvezde.

Se ji bodo pokazale?

Mogoče bo dobila čisto svojo zvezdico …

HARRIS, James: KAKO PREGNATI DOLGČAS

Postavitev: velike tiskane črke

Dolgočasen dan v džungli s pomočjo papirja, barvic, domišljije in navdiha postane čaroben, ko opica Arti nariše in napiše prav posebno KNJIGO za svoje prijatelje.

DESCHAMPS, Nicola: ŽIVALI IN NARAVA

Postavitev: 57 biologija

Te zanima, katera opica kriči najglasneje?
Ali koliko lahko slon poje na dan?
In kakšna je razlika med krokodilom in aligatorjem?

Odkrij odgovore na vsa svoja vprašanja o naravi in najljubših živalih v tem priročniku, ki ga nujno moraš imeti.

DESCHAMPS, Nicola: NARAVOSLOVJE

Postavitev: 5 narava

Veš, iz česa so oblaki?
Ali katera je najhitrejša stvar v vesolju?
In kdo je izdelal prvi računalnik?

Razišči in izvedi odgovore na vsa osupljiva vprašanja o biologiji, kemiji in fiziki v tem priročniku, ki ga nujno mora imeti vsak pravi naravoslovec!

MUNCASTER, Harriet: IZADORA LUN GRE V ŠOLO

Postavitev: cicbani

Izadora Lun je posebna, ker je drugačna. Njena mama je vila, očka vampir, ona pa obojega po malo. Obožuje noč, netopirje in svoje črno baletno krilce, rada pa ima tudi sonce, svojo čarobno paličico in Rožnatega zajčka. Ko napoči čas, da se odpravi v šolo, ni prepričana, v katero spada. V vilinsko ali vampirsko?

DESCHAMPS, Nicola: ZGODOVINA IN KULTURA

Postavitev: 93/94

Te zanima, kdo je uvedel olimpijske igre?
Ali kaj sploh pomeni ‘Viking’?
In koliko je star stari Egipt?

Potuj nazaj v čas in odkrij vse odgovore na vprašanja o vsem, kar se tiče zgodovine in kulture!