KONCERT OB 120 LETNICI OŠ KOROŠKA BELA

Letošnji gregorjev koncert je minil drugače, bolj posebno. Osnovna šola Koroška Bela v letošnjem šolskem letu 2023 / 2024 obeležuje 120 letnico stare šole, ki je bila zgrajena leta 1904. Če vas zanima več informacij, vas vabimo, da si preberete šolsko glasilo Ježkov rod.

Ravnateljica OŠ Koroška Bela, ga. Sanda Zupan je na začetku povedala nekaj uvodnih besed. Učencem, ki so bili izbrani za najboljša dela na literarnem in likovnem natečaju, ki ga je šola razpisala ob tej priložnosti, pod imenom “Šola čez 120 let” je bila podeljena posebna nagradna plakata.

Voditelja: Neja Grilc in Isak Jezerkić

Program: Mojca Kavčič in Tamara Šterk

Foto: Sandi Novak

Na koncertu so nastopili:

• Zoja Kogoj (Na ptičji svatbi, A. Čebular)
  • Miha Erjavec – harmonika, Martin Žuber – trobenta, Blaž Razinger – kitara, Ožbej Lužnik – vokal (Slovenija, Ansambel Avsenik)
  • Aleksandra in Andraž Vovk (A milion Dreams, The Greatest Showman; Until I found you, Stephen Sanches & E. Beihold; V naju še verjamem, Jan Plestenjak & Maraaya)
  • Otroški pevski zbor Škrjančki, Tina Kramar, Metka Gregorič – klavir (Komar se je oženil, ljudska; Mali Potepuh, J. Humer, W.A. Mozart; Bosi in obuti vrabci, M. Voglar; Čudežna klop, N. Maurer, Radovan Gobec)
  • Lara Vali – klavir, Lara Tonkli – vokal (Uspavanka, J. Brahms)
  • Isak Jezerkić – harmonika (Country Ride, H. G. Kulz)
  • Ožbej Lužnik – solo, Lara Tonkli – solo, Mladiski pevski zbor, Lidia Wolf, Metka Gregorič – klavir (Siničja tožba, J. Stritar)
  • Mladinski pevski zbor, Lidia Wolf, Metka Gregorič – klavir (Tam kjer sem doma, J. Privšek, M. Košuta; Tri planike, L. Slak; Sreča na vrvici, S. Makarovič, D. Žgur; Vse kaj lazi, ljudska iz Prlekije)
  • Maruša Šmid – klavir, Jan Tonkli – violončelo, Ana Erjavec – violina, Manca Klinar – violina, Mladinski pevski zbor, Lidia Wolf (Ahrirang, korejska ljudska)
  • Mladinski pevski zbor, Lidia Wolf (Ko bi vsa ljudstva, A. Dedić, T. Habe)
  • Iza Pogačnik Petermen – citre (Cvetje v jeseni, M. Dovžan)
  • Maruša Šmid – klavir (Balada za Adelino, R. Cayderman)
  • Lara Vali – klavir (Lechergesang, R. Schumann)
  • Klara Malkoč – klavir (Fontana v dežju, W. Gillock)
  • Zbor Mavrica (Ne čakaj na maj, F. Milčinski Ježek, B, Lesjak; Vrtiljak, G. Strniša, J. Robežnik)
  • Planet Acoustic, Dorotea Lokovšek – vokal, Gregor Prosen – kitara, Tina Kramar – violina (Sing It Back, Moloko; Piknik, Siddharta; Nothing Else Matters, Metallica)
  • Miha Erjavec – harmonika, Blaž Razinger – kitara, Ožbej Lužnik, Martin Žuber, Ažbe Pagon, Marcel Zupan, David Tramte, Aleš Ošljak – vokali  (Kranjsko dekle, Alpski kvintet)

Objavljamo tudi fotoutrinke koncerta.