HANUŠ, Barbara: KRIŽKRAŽ – POKAŽI, KAJ ZNAŠ

Postavitev: 79 prosti čas

Druga knjiga o kvizih je namenjena starejšim učencem nad 12 let, srednješolcem in odraslim.

V dveh knjigah kvizov je skupaj kar 1440 vprašanj in odgovorov, ki so razdeljeni na deset tematskih področij. Kvize lahko rešujemo doma, na počitnicah, ob dolgih vožnjah in v razredu. Pri reševanju nam pomaga kokoška Fani, ob njenih smešnih odgovorih postane usvajanje novega znanja bolj zabavno.

Posamezne teme so označene z barvno legendo, da bralci vedo, na katero področje se nanaša vprašanje. Vprašanja so razdeljena v več kvizov za boljšo orientacijo po knjigi. Med vprašanji spretno krmari kokoška Fani, priljubljeni lik, ki ponazarja Slovenijo, ilustratorja Marka Kočevarja.

• O nas in o vsem okrog nas
  • O Sloveniji
  • O svetu
  • O zgodovini
  • O praznovanjih in verovanjih
  • O živalih
  • O rastlinah
  • O umetniških delih
  • O športu
  • O pomembnih dosežkih človeštva in o vesolju

VALVERDE, Mikel: TENISAČICA NIKA

Postavitev: pionirji

Nika ima veliko skrivnost: želi postati velika glasbena zvezda! Tega ni povedala nikomur in vse se je nekoliko zapletlo, ko so se njeni starši odločili, da jo bodo presenetili in so jo zato vpisali na tečaj tenisa. Od kdaj pevci uporabljajo teniške loparje? Kakšna zmešnjava!

Kako jo bo rešila, mimogrede pa še premagala mladinskega in pokrajinskega prvaka? In, kar je še pomembneje, ali bo izpolnila svoje sanje o nastopih pred večtisočglavo množico oboževalcev?

SCHMAUCH, Anne: ČIGAVE SO TE PROGE?

Postavitev: cicibani

Zdravko je mala zebra, ki se znajde v izjemno hudi zagati: popackal si je progasti kožušček. Odpravi se v pralnico, da bi ga opral, a kaj ko se je tja namenil tudi mali tiger. Zdaj mora pohiteti!

Zdravko si nadane svoj še vedo mokri progasti kožušček, da bi mu ušel, ampak….so te proge res njegove?

KANDROTIEN, Dangoule: SNEŽENI MOŽJE IN IZGINULI NOSOVI

Postavitev: cicibani

Kaj pravzaprav vemo o sneženih možeh? Da so narejeni iz snega, za nos pa imajo korenček. Stojijo na mestu in ne gredo nikamor. Ne hodijo v službo in nimajo denarja. Mar res? Če menite tako, potem še niste spoznali štirih snežakov iz te knjige!

Naši sneženi nadobudneži se nekega dne odpravijo na zimsko pustolovščino, naslednje jutro pa se zbudijo brez svojih nosov. Kdo jim je ukradel korenčke? Je za to kriva zlobna vrana ali lačne gozdne živali?

Pričakujte nepričakovano! Ni pomembno, kakšen nos imaš. Najpomembnejše je, kakšno imaš srce.

SUHODOLČAN, Primož: PETER NOS IN STRAHOPETCI

Postavitev: cicibani

Peter Nos je fant z najbolj veselim, najbolj radovednim in najbolj potolčenim nosom na svetu! Tokrat svoj nos vtika med strašne strahotepce, čebulne spake in krompirske pošasti.

KOŠIR, Ana: LUKA USTAVI SPLETNO NASILJE

Postavitev: cicibani

Luka ustavi medvrstniško je slikanica, ki otrokom približa pomen medvstniške pomoči pri preprečevanju nasilja. Krepi moč prijateljstva in spodbuja ustvarjanje prijaznega sveta.

KOŠIR, Ana: LUKO NAPADE SPLETNA POŠAST

Postavitev: cicibani

Luko napade spletna pošast je slikanica, skozi katero otrok spozna pomen varnosti na spletu.

MUTH, Jon J.: TRI VPRAŠANJA

Postavitev: cicibani

Mladi Nikolaj išče odgovore na svoja tri vprašanja. Ker mu prijateljikljub prizadevanju pri tem ne znajo pomagati, se po nasvet obrne k Levu,staremu in modremu želvaku, prepričan, da bo ta poznal vse tri odgovore.A na koncu si Nikolaj s svojim ravnanjem nanje odgovori kar sam.

• Kdaj je pravi čas za neko dejanje?
  • Kdo je najpomembnejši?
  • Katero dejanje je pravo?