ZIMSKI ŠPORTNI DAN

za učence od 6. do 9. razreda

V petek, 2. februarja 2024, bo zimski športni dan za učence od 6. do 9. razreda. Avtobusi, ki nas bodo vozili na smučanje, tek na smučeh in sankanje bodo ustavili na postaji na Blejski Dobravi in pred šolo na Koroški Beli.

Avtobus, ki vas bo peljal nazaj z drsanja, bo ustavil samo na postaji pred šolo na Koroški Beli.

Za športni dan izberete primerno obutev (zimski ali pohodni čevlji) in oblačila, saj so razmere zimske, temperature pa zjutraj nižje od nič stopinj.

V kolikor bomo spremljevalci zjutraj ugotovili, da vaša oprema ni ustrezna, vas bomo preusmerili na aktivnost, ki je primerna vaši opremi.

Na športni dan morate vzeti primerno malico – sendvič in toplo pijačo. Priporočamo tudi sadje in energijske ploščice.

Kosila v šoli smo vam za ta dan ODJAVILI. Če boste po športnem dnevu želeli v šoli na kosilo, se morate posebej prijaviti. Pogoj je, da ste pravočasno v šoli (do 13.35 – verjetno samo iz drsanje in pohoda).

Na športnem dnevu upoštevajte navodila spremljevalcev in seveda vsa pravila, ki veljajo tudi v šoli.

Želimo vam veliko užitkov pri izbranih aktivnostih.

Natančno preberite navodila za vašo izbrano aktivnost.

ALPSKO SMUČANJE

Smučali boste na smučišču Kranjska Gora. Bodite ustrezno oblečeni, poskrbite za to, da bo oprema brezhibna in smuči primerno pripravljene.

ČELADE so OBVEZNE za vse učence.

Na smučišču upoštevajte FIS pravila smučanja in navodila učiteljev.

Odhod avtobusa bo ob 7.30 iz Blejske Dobrave in ob 7.45 iz Koroške Bele.

Na smučišču boste do 13. ure.

Pred šolo se vrnete med 14. in 14.30 uro.

Učitelji spremljevalci: Mojca Kavčič, Anamarija Zorč, Anja Resman, Mojca Žumer, Aleš Ošljak.

DRSANJE

V šolo pridete ob 8.15. Ob 8.20 se učenci 6. in 9. razredov zberete v predavalnici. Učenci 7. in 8. razredov se zberete ob 8.20 v telovadnici. Ob 9.00 greste peš do dvorane Podmežakla. V dvorani boste imeli najprej malico, po malici začnete drsati. Drsali boste od 10.45 do 12.15.

SPREMEMBA – Po končanem športnem dnevu se vsi učenci vrnete pred šolo na Koroški Beli, avtobus ne bo vozil na Blejsko Dobravo.

Učenci, ki si nameravate izposoditi drsalke, imejte s seboj 3,50€ (točen znesek), da boste izposojo plačali v dvorani.

Priporočamo, da za drsanje oblečete nepremočljive hlače, bundo in nepremočljive rokavice. Obvezna je ČELADA, lahko imate kolesarsko.

Učiteljice spremljevalke: Mateja Arh, Manca Martinčič, Tamara Šterk, Polonca Teran, Tanja Mohorič Drožina, Melina Bečarević.

POHOD NA HOM

Učenci, ki ste se prijavili na pohod, se zberete pred šolo ob 8.20. Pod vodstvom učiteljic se boste odpravili na Hom. Toplo se oblecite, obujte zimske ali pohodne čevlje z nedrsečim podplatom. Povratek do šole je predviden do 12.45.

Učiteljici spremljevalki: Veronika Križaj, Manja Božič.

TEK NA SMUČEH

Tek na smučeh bomo izvedli na tekaških progah v Planici. Učiteljici vas bosta najprej peljali v CŠOD Planica, kjer si boste izposodili opremo in prevzeli vstopnice za tekaške proge. Po prevzemu opreme greste na stadion in kasneje po tekaških progah v Planici.

Odhod avtobusa bo ob 8.00 iz Blejske Dobrave in ob 8.15 iz Koroške Bele.

Na Belo in Dobravo se vrnete do 14.30.

Učiteljici spremljevalki: Romana Muhar, Karmen Kejžar.

SANKANJE

Učenci 6. in 7. razredov, ki ste izbrali sankanje, se boste z avtobusom peljali v Planico. V prvem delu športnega dne greste peš v dolino Tamar, kjer boste imeli malico. V drugem delu športnega dne se boste sankali nazaj proti Planici. Sanke lahko uporabljate v parih.

Priporočamo, da oblečete nepremočljive hlače in bundo, s seboj vzemite toplo kapo in rokavice.

Učiteljici spremljevalki: Simona Zorman, Lidia Wolf.

Odhod avtobusa bo ob 8.00 iz Blejske Dobrave in ob 8.15 iz Koroške Bele.

S športnim dnem boste zaključili do 14.30.

Učenci 8. in 9. razredov se boste sankali na sankališču Savske Jame. Z avtobusom se boste peljali do Planine pod Golico, do sankališča greste peš, saj je vožnja naprej z avtobusi prepovedana. Na sankališču bomo najprej natančno spoznali pravila varnega sankanja, nato sledi več pohodov in spustov po progi. Med spusti boste imeli malico.

Za sankanje v Savskih Jamah je OBVEZNA čelada, lahko imate kolesarsko.

Odhod avtobusa bo ob 8.15 z Blejske Dobrave in ob 8.30 s Koroške Bele.

Učitelja spremljevalca: Luka Čušin, Špela Kleindienst.

Sanke imate možnost uporabljati v parih. Na sankališču Savske Jame si imate možnost izposoje sank. V primeru, da si boste izposodili sanke, imejte s seboj 5€.

Lopatke in podobni rekviziti za sankanje niso primerni.

Pri sankanju se držite navodil učiteljev, predvsem pa pazite na varnostno razdaljo pri spuščanju.

Oblecite se toplo, najbolje v nepremočljive hlače in bundo, obujte pa se v zimske ali pohodne čevlje. Obvezna sta kapa in tople rokavice.

Domov se boste vrnili do 14. ure.

VOZNI RED AVTOBUSOV ZA ŠPORTNI DAN, 2. februar 2024

ODHOD Alpsko Smučanje