V petek, 12. maja 2023, je v radovljiški graščini potekala prireditev Evropska vas. Namen projekta je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji, obenem pa se zavedati lastne kulturne identitete. Mladi se na ta način seznanijo z drugimi kulturami, običaji, glasbo, jeziki in državnimi simboli, kulinariko, navadami, nošo, spoznavajo posebnosti drugih držav in proučujejo njihov način
življenja.

Na stojnicah so se predstavile države članice Evropske unije in državi kandidatki Bosna in Hercegovina ter Črna gora. Na letošnji prireditvi je sodelovalo 12 osnovnih šol, vrtec, glasbena šola in Ragor.

Naša šola je na stojnicah predstavila Grčijo in Norveško, na odru Baročne dvorane pa so- dekleta zapela pesem z naslovom Antika. Dogodek je bil kot vselej zelo dobro obiskan, učenci pa so z veseljem in ponosno zastopali našo šolo.

Barbara Ahačič, Andreja Prezelj in Simona Zorman, mentorice projekta Evropska vas

Dostopnost