TKD: SKRIVNOSTNI FUŽINSKI GRAD

Kamišibaj in AV delavnica za učence

Javornik. Pavle Zidar, slovenski pisatelj in učenec naše šole je zapisal: »Danes tega kraja ni več. Morda mi boste oponesli, zakaj neki ga potem opisujem, oziroma čemu le naj tekó besede o nečem, česar več ni in morda celo nikoli ni bilo.«

V luči tega zapisa smo z učenci na delavnici kamišibaja razmišljali, kaj vse bi se lahko tekom desetletij pripetilo v kraju, ki smo ga občudovali na starih fotografijah. Otroška domišljija nima meja in kaj kmalu so v izginulo vas in na grad naselili duhove, princese, skrivnostne tujce in seveda čarodejke. Zgodovine fužinskega gradu učenci niso poznali. Morali so zasnovati izmišljeno zgodbo in jo predstaviti. Vzeli so skicirke in zapisali svoje zgodbe. Domišljija je dobila krila. Poglejmo si zgodbo: