DAN MOBILNOSTI, 20.9.2022

V torek, 20. 9. 2022 nas je obiskal prav poseben gost. Na dnevu mobilnosti, ki smo ga pripravili v okolici šole, nas je obiskal kuža Pazi.

Njegova naloga je, da poskrbi, da šolarji varno prečkajo cesto. Peljali smo ga na krajši sprehod po okolici šole. Na prehodu za pešce nam je pokazal, kako varno prečkamo cesto. V prečkanju smo se preizkusili tudi otroci.

Za boljšo vidnost v prometu smo imeli rumene rutice, na katerih je kuža Pazi.  Kuža je vsakemu razredu podaril nekaj slikanic z dvema različnima zgodbama. Obisk nam je omogočila Zavarovalnica Triglav, kateri se za sodelovanje zelo lepo zahvaljujemo.

Druga delavnica je bil obisk redarja.

Redar se je z nami pogovarjal o prometnih pravilih. Povedal je, kako pravilno prečkamo cesto in nas opozoril naj redno nosimo rumene rutke.  Omenil je tudi vožnjo s kolesom. Spomnil nas je, da je med vožnjo s kolesom potrebno obvezno nositi čelado. Spregovoril je tudi  o vožnji z avtom, kjer morajo otroci in ostali potniki biti pripeti z varnostnim pasom.

Redarju se lepo zahvaljujemo za obisk. Povedal nam je veliko zanimivosti o varnosti otrok v prometu.