E-transformer

V petek, 15. 4. 2022, teden dni pred dnevom Zemlje, so si učenci zadnje triade pred šolo lahko ogledali potujočo učilnico E-transformer.

Razmišljali so o pomenu krožnega gospodarstva, in sicer ne le o ločevanju odpadkov in recikliranju, temveč tudi o pomenu souporabe, popravilu in ponovni uporabi različnih aparatov (telefonov, računalnikov, električnih aparatov …).

Najprej so si ogledali kratek video o krožnem gospodarstvu, kasneje so stopili v muzej aparatov, raziskali notranjost mobilnega telefona, preizkusili so se tudi v igranju ene od starejših računalniških igric. V kratkih interaktivnih delavnicah so se seznanili z informacijami zakaj in kako podaljšati življenje aparatom.

Verjamemo, da smo jim tako popestrili šolsko dopoldne, hkrati pa tudi pozitivno vplivali na njihov odnos do okolja.