Predavanje dr. Katje Košir: Zakaj je učenje težko?

V torek, 18. 1. 2022, je prof. dr. Katja Košir, visokošolska učiteljica, zaposlena na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, izvedla predavanje za starše z naslovom: Zakaj je učenje težko (podpora z odnosom).

Na prošnjo nekaterih staršev in ob soglasju predavateljice in vseh udeleženih se je predavanje snemalo.

Posnetek predavanja si lahko ogledate na povezavi: https://video.arnes.si/watch/zx25zkzqlwkk

Predavateljica nam je posredovala besedna oblaka, ki sta nastala na predavanju ob sodelovanju staršev, učiteljev in strokovnih delavcev in si jih lahko pogledate (priloga).

V svojem predavanju se je  predavateljica osredotočila na podporo staršev ob otrokovem neuspehu in na odgovoren odziv ter pomoč staršev otroku pri spoprijemanju z neuspehom.

Izpostavila je tudi dejstvo, da je učenje težko.

Predavateljica v svojih razmišljanjih poudarja, da so za kakovostno učenje potrebne visoke zahteve in podpora tako v šolskem kot domačem okolju.