Spoštovani

V prihajajočem mesecu bomo obeležili 90. obletnico rojstva našega sokrajana, Pavleta Zidarja.

V počastitev obletnice ponovno poobjavljamo raziskovalno nalogo iz leta 2002, ki so jo izvedli učenci literarno-novinarskega krožka naše šole, z naslovom:

Pisatelj Pavle Zidar v besedi in sliki.

Vabimo Vas, da jo prelistate ali pa v prihajajočih praznikih tudi sami odidete na domišljijski potep z Ivanom Konjem in Gregorjem Žogo … Mogoče pa kje izbrskate staro slovensko mladinsko dramsko barvno TV nadaljevanko Utonilo je sonce (1975), posneto po knjigi Pavleta Zidarja, Kukavičji Mihec.

Ali pa morebiti v mozaik znanega  prispevate še kakšen, do sedaj neznan doživljaj iz pisateljevega življenja, o katerem so vam pripovedovali dedki, babice, starši ali prijatelji  in ga pošljete na spletni naslov naše šole.

Raziskovalna naloga Pisatelj Pavle Zidar v sliki in besedi

Dostopnost