Dan športa

Dan slovenskega športa je državni praznik, ki smo ga na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije prvič praznovali leta 2020. Praznujemo ga 23. septembra, ker je ta dan na olimpijskih igrah v Sydneyju 2000 Slovenija osvojila prvo zlato olimpijsko medaljo. Priborila sta si jo veslača Iztok Čop in Luka Špik.

Naša največja športa organizacija je prav tako pobudnik »športnivnosti«, ki v tem tednu potekajo po vsej Sloveniji v čast prvi zlati olimpijski medalji. Na naši šoli smo se z zadovoljstvom pridružili akciji. V telovadnici smo pripravil poligon za učence od 1. do 4. razreda, na šolskem igrišču, natančneje tekališču pa so ostali s petnajstminutnim tekom preverili svojo vzdržljivost in vztrajnost. Medtem ko so se prvi večinoma ukvarjali z zabavnimi spretnostnimi nalogami, so se starejši resno lotili tekaškega izziva in skupaj pretekli kar 475 kilometrov in 800 metrov. Pomagalo jim enajst učiteljic in učiteljev naše šole, nekaj krogov je pretekel tudi ravnatelj. Današnji tek je del tekmovanja za najšportni razred, zmagovalcev pa ne želimo izpostavljati, saj bo za končno zmago potrebno še veliko »švicat«. Potrudili so se tudi učenci z opravičili pri predmetu šport in s hojo prispevali nekaj krogov v seštevek svojega razreda.

Velike čestitke vsem!

 

Dostopnost