PINETA 2021

Tako kot vsako leto, smo se tudi letos člani DPM Žirovnica že nekaj mesecev pred odhodom z vnemo in veseljem začeli pripravljati na letovanje v Pineti pri Novigradu. Tudi letos smo na morje peljali otroke iz OŠ Žirovnica, OŠ Koroška Bela, OŠ Poldeta Stražišarja in nekaj otrok iz ostalih okoliških šol. Naša ekipa je letos štela 14 članov, med njimi pa seveda ponovno ni manjkala naša nepogrešljiva Brigita. Za letos smo se odločili, da bo tema letovanja kavbojci in indijanci. Glavnino priprav smo izvedli v juniju in tako že začrtali časovnico našega letošnjega letovanja. Odhod izpred OŠ Žirovnica je bil v ponedeljek, 12.7., ob 7.uri zjutraj. Tam smo se vodiči že pomešali skupaj s svojimi skupinami otrok. S tremi avtobusi smo se vsi skupaj podali 11 dnem, polnim novim dogodivščinam in zgodbam, naproti. Vožnja do letovišča je potekala brez težav in kmalu smo veseli ugledali naše dobre stare hiške ter plažo in morje, ki smo ga tako težko čakali. Hitro smo izpraznili avtobuse in se v skupinah podali k svojim hiškam ter se vselili v svoje sobe za naslednjih 10 dni. Nato nas je pa že takoj čakalo prvo kosilo. Po kosilu je bil pa že čas, da gremo na plažo in se prvič vržemo tudi v morje. Popoldne smo preživeli na plaži. Po večerji smo se zbrali na zgornjem igrišču, kjer smo predstavili letošnjo temo letovanja in za starejše tudi igro Ujemi me. Hitro je prišla noč in nato že drugi dan. Začeli smo zbirati prijave za športe in se preizkusili v plavanju. Na vrsti so bile že tudi prve delavnice, zvečer smo pa gledali film. Tretji dan so nam zagodli veliki valovi, zato nismo mogli izvesti plavalnega tečaja, smo pa zato malo več športali na suhem. Zvečer smo imeli prvi letošnji ples. Četrti dan smo nadaljevali s plavalnim tečajem, po kosilu smo pa prvič izvedli salonske igre. Popoldne smo preživeli na plaži, po večerji smo se pa preizkusili v kurjenju ognja, zvečer so pa otroci imeli na sporedu večer z vodičem – vsaka skupina je preživela večer s svojim vodičem, nekateri s pogovorom, nekateri z igrami, nekateri s športom. Prišel je peti dan, petek. Nadaljevali smo s tečajem plavanja, ponovno imeli delavnice in za starejše je bil na vrsti tudi triatlon. Popoldne smo imeli tudi skupinsko potapljanje. Ta dan je bil na sporedu tudi večer zgodb, kjer smo se v skupinah zbrali skupaj in poslušali zgodbe iz sveta kavbojcev in indijancev. Starejši so imeli pred spanjem še nočno kopanje. Tudi šesti dan smo nadaljevali s plavalnim tečajem, ponovno so bile na vrsti salonske igre, poleg tega smo pa tudi precej športali, imeli smo tekmovanja v nogometu, košarki, hokeju in balinanju ter taroku. Zvečer smo se v skupinah odpravili na sprehod, nekateri proti Rakovem zalivu, drugi pa proti Novigradu, malo smo se tudi posladkali. Skoraj kot bi mignil je bil na vrsti že sedmi dan, nedelja. Preživeli smo ga brez telefonov, po en otrok iz vsake skupine pa je prevzel tudi vlogo vodiča za en dan. Tudi na nedeljo smo imeli tečaj plavanja in športe. Po kosilu smo pa pripravili blatno kopel in drčo in nato uživali v vratolomnih spustih – še dobro, da nas je Gašper lahko lovil. Zvečer smo imeli ples na plaži. Osmi dan, v ponedeljek, smo imeli delavnice, tečaj plavanja, športe in tekmovanje v skokih v vodo, zvečer pa krst za nove vodiče in jih s tem uradno sprejeli v družino Pinete. Vrhunec devetega dne je bila pa zagotovo vodna bitka, zabavali smo se na pedolinotih, ob tem smo pa imeli še delavnice, večer so pa otroci preživeli v družbi svojih vodičev, še pred tem smo se pa vodiči in otroci pomerili v odbojki. Deseti dan je bil tu, sredo smo preživeli na plaži, po kosilu smo imeli še zadnje delavnice in začeli tudi že s čiščenjem kampa, zvečer je bil pa na sporedu zakop bojne sekire in zadnji letošnji ples. In, kot bi mignil, je bil tu že zadnji, enajsti dan, v četrtek po zajtrku smo še do konca spakirali, počistili hiške in počakali na avtobuse. Nekateri smo že komaj čakali, da spet vidimo naše vasi pod Stolom in naše družine. Tudi letos je bila naša Pineta polna doživetij in novih lepih spominov ter stkanih vezi prijateljstva. Veselimo se ponovnega snidenja prihodnje leto!