Svetovni dan poezije ni le praznik vezane besede, ampak je tudi promocija branja, pisanja, objavljanja in učenja poezije. Na prvi pomladni dan tako odmevajo pesmi po vsem svetu, da nas opomnijo na pesniško lepoto in popeljejo v svoj univerzalni svet, svet človečnosti, solidarnosti in samozavedanja ter v svet jezikovne raznolikosti in svobode izražanja.

Tudi na naši šoli smo se spomnili tega posebnega dne. Pripravili smo pesniški natečaj in med vsemi oddanimi pesmimi izbrali najboljše. Nagrade prejmejo Trina in Tiago Sedej Alberto dos Santos na predmetni stopnji, Dita Ličof na razredni stopnji in Tina Kolenc Čop za pesem v angleškem jeziku.

Danes in jutri boste med glavnim odmorom lahko prisluhnili uglasbeni poeziji slovenskih pesnic in pesnikov. Dneve v šoli pa vam bomo v sredo in petek popestrili še s pesmimi o pomladi, v četrtek pa ne bomo pozabili naših mamic, saj je 25. marec materinski dan.