Starši, učenke in učenci 8. razredov!  V mesecu marcu se običajno prične priprava učencev na poklicno odločitev. Ravno sem se dogovarjala z razredničarkami za razredne ure. Upam, da imajo učenci šolskega dela ravno prav, tako bo morda nekaj časa ostalo tudi za pogovor o izboru srednje šole in poklica, ki bo ustrezal vašemu otroku.

Pri odgovoru na vprašanje:

Kam naprej po končani osnovni šoli?

bomo skupaj z vami vašemu otroku stali ob strani učitelji in šolski svetovalni delavci, po potrebi bodo dodatno svetovanje nudili tudi karierni svetovalci Zavoda RS za zaposlovanje.

Starši, sedaj ko ste več doma, lahko z vašim otrokom, kolikor vam čas dopušča, raziskujete spletno stran:

www.mojaizbira.si, kjer so na voljo informacije o šolah, izobraževalnih programih, poklicih in trgu dela.

Priporočam vam, da pobrskate na strani Ministrstva za šolstvo  ̶  vpis v srednje šole, kjer boste našli zanimive informacije o vpisu. Na tej strani imate tudi povezavo na www.mojaizbira.si.

Če boste imeli otroci ali vi starši vprašanja v zvezi z uporabo strani, jih lahko posredujete razrednikom in bom poskušala ažurno odgovarjati.

Oglejte si tudi predavanje na naši spletni strani »Izbira poklicne poti 2020«.

Šolska svetovalna delavka

Bernarda Hribar