Letos oddaja Male sive celice  praznuje 25. obletnico. V  ta namen želijo oddaji posvetiti tudi posebno himno. Ker več glav več ve, skupne moči pa pripomorejo tudi k najboljši kakovosti, in ker želijo, da himna odseva predvsem razmišljanja in občutke otrok  o Malih sivih celicah, so se odločili, da jo sestavijo z vašo pomočjo.

Vse mlade, ki imate vsaj malo pesniškega navdiha, tako tekmovalce, navijače, pa tudi tiste učence, ki  zgolj spremljate oddajo preko TV-ekranov, zato pozivamo, da napišete kratka besedila za himno Malih sivih celic. Besedilo naj vsebuje dve kitici in refren.

Na RTV Slovenija bodo izbrali najboljše besedilo, ga uglasbili, mladega pesnika pa nagradili z odhodom v Gardaland z zmagovalci sezone. Z njim bodo podpisali tudi pogodbo o prenosu avtorskih pravic.

Himno boste lahko slišali na zaključnem spektaklu 6. junija in v zadnji oddaji sezone 2019/2020.

Vsa ostala dobra besedila pa bodo nagradili z majicami oddaje in jih objavili na družbenih omrežjih.

Ker pa se že malo mudi, prosimo, da vse ideje, opremljene z imenom in priimkom, razredom in šolo, oddate do konca februarja mentorici Malih sivih celic Poloni Zidarević.