Nedelja, 26. 1. 2020, je bila likovno, športno in jezikovno obarvana. Učenci, ki obiskujejo krožek za likovno nadarjene in nemščino, ter njuni učiteljici Katja Operčkal in Tina Rajhman, so si namreč na avstrijskem Koroškem ogledali mednarodno razstavo »Bilder am Eis« ter drsali na jezeru Weissensee.

OŠ Koroška Bela je pri projektu »Bilder am Eis« prvič sodelovala leta 2014, po nekajletnem premoru pa je letos ponovno prispevala plakat za inovativno galerijo na prostem, ki vsako leto razstavlja izdelke osnovnih in srednji šol iz vse Evrope. Učenci so pokazali veliko zanimanja za razstavo, prav vsi pa so se strinjali, da je drsanje po naravnem ledu nepozabna izkušnja, ki jo bo treba ponoviti tudi naslednje šolsko leto.

Več informacij o projektu »Bilder am Eis« ter jezeru Weissensee: