V sredo sta se Miša Jelenc in Zoja Beg udeležili konference o participaciji otrok

z naslovom Državljani prihodnosti v Ljubljani. Konferenco je organizirala Zveza društev prijateljev mladine Slovenije, beseda pa je tekla o tem, kako bi morali otroci že v mladih letih sodelovati pri odločanju o svojem življenju. Predavatelji so bili tudi iz drugih držav, recimo iz Belgije in Bolgarije. Bolgarca sta predstavila, kako pri njih vodijo posebne krožke, v katerih učijo otroke odločanja o svojem življenju. Konference se je udeležilo več kot dvesto otrok iz osnovnih in srednjih šol, ki so se lahko vključili v debato in tudi ministru za šolstvo Jerneju Pikalu zastavljali vprašanja.Danes pred in po peti šolski uri ter v ponedeljek ves dan se lahko prijavite na šahovski turnir za prvaka OŠ Koroška Bela v šahu pri učitelju Hladetu.

Dvoboji se bodo igrali pred ali po pouku ter ob petkih 5. šolsko uro med poukom šaha. Če bo prijav veliko, bomo učence razvrstili v več kategorij.